Pracujemy zgodnie z PN-EN 1090 DVS SLV BERLIN-BRANDENBURG

Lakierowanie ogniochronne

Oferujemy usługi  zabezpieczanie ogniochronnego konstrukcji stalowych w zakresie od 30 do 120 minut.
Usługi wykonujemy w naszym zakładzie oraz u klienta – w tym na placach budów, w zakładach produkcyjnych itp.
Na życzenie wykonujemy pełny proces:
– przygotowanie podłoża
– malowanie podkładowe
– właściwe malowanie ogniochronne / ppoż
– malowanie nawierzchniowe (nadanie odpowiedniego koloru)

Nasz podstawowy system zabezpieczania konstrukcji stalowych przed działaniem ognia jest oparty na wysoce innowacyjnej farbie.
Stosując go osiągamy kilka korzyści:
+ brak konieczności stosowania farby podkładowej – wystarczy dobrze przygotowane podłoże, w tradycyjnych systemach należy stosować podkład
+ brak konieczności stosowania farby nawierzchniowej – wykonywana przez nas warstwa jest odporna na czynniki atmosferyczne, tradycyjne systemy trzeba wykończyć warstwą zamykającą
+ powłoka jest twarda – jest odporniejsza w trakcie transportu i montażu, w tradycyjnych systemach jest ona gąbczasta i miękka, łatwo można ją uszkodzić

Posiadamy nowy  sprzęt najnowszej generacji do każdego etapu procesu tworzenia powłoki ppoż/ogniochronnej.

Przygotowanie podłoża.
O ile nie jest wykonane w Państwa zakresie to możemy je przygotować do wymaganej klasy poprzez śrutowanie lub piaskowanie.

Malowanie podkładowe
W zależności od wybranego przez Państwa systemu zabezpieczenia ogniochronnego może okazać się, że na przygotowaną wcześniej powierzchnię należy nanieść warstwy farby podkładowej.
Do tego celu posiadamy agregaty malarskie GRACO oraz tradycyjne pompy.

Malowanie ogniochronne / malowanie ppoż

Malowanie odpowiedniej warstwy farby ogniochronnej / ppoż dokonujemy specjalnym agregatem GRACO wyposażonym w system podgrzewania farby.
Dzięki stosowanemu systemowi farb oferowana przez nas powłoka cechuje się wysoką twardością co jest szczególnie przydatne do stosowania w wyrobach, które chcecie Państwo pomalować przed ich montażem.
Warto przy okazji wspomnieć, że w przypadku wyboru tego typu powłoki  nie ma wymagań do stosowania farb podkładowych ani nawierzchniowych, wystarczy dobrze przygotowane podłoże.

Malowanie nawierzchniowe
Na życzenie klienta możemy położyć wykańczającą warstwę powłoki nawierzchniowej. Przy zastosowaniu naszego systemu nie jest to konieczne o ile nie gra roli kwestia koloru powłoki. Kolor stosowanej przez nas i polecanej farby ogniochronnej / ppoż to ciemna-szarość.

Wyposażenie kontrolne
Nasi pracownicy zaopatrzeni są we wszelkie niezbędne urządzenia do pomiarów zarówno podłoża, warunków otoczenia jak i samych parametrów kładzionych warstw farby.